intergry.pl

Układanki online - instrukcja

Układanki dla dzieci i układanki dla rodziców różnią się stopniem trudności, tzn. liczbą elementów oraz skomplikowaniem obrazów przedstawionych na fotografiach.

Gra polega na wybraniu obrazka, który chcemy ułożyć. Dzieci wybierają z jednego zbioru, dorośli z drugiego. Przeglądając kategorie układanek online widzimy, że są tam:


W każdej kategorii znajduje się zbiór zdjęć pokazywanych w formie dziewięciu miniaturek. Aby obejrzeć następną dziewiątkę propozycji układankę online należy klikać w cyfry 1, 2, 3, itd.

Kliknięcie w miniaturkę powoduje pokazanie się powiększonego zdjęcia. Jeśli zdecydujemy się na jego układanie powinniśmy wpisać swój pseudonim. Służy temu odpowiednie pole poniżej fotografii. Teraz należy wybrać liczbę elementów, na jaką obraz zostanie podzielony. Dzieci mają do wyboru 6,9,15 lub 20 elementów, a dorośli 20, 50, 80 i 100. Klikając w przycisk "zagraj" rozpoczynamy zabawę. Otwiera się nowe okno przeglądarki. W momencie pokazania się na ekranie porozrzucanych fragmentów rozpoczynamy liczenie czasu. Przesuwanie poszczególnych części odbywa się poprzez kliknięcie w wybrany element i trzymając wciśnięty klawisz myszy przeniesienie go w wybrane miejsce. Tak wybrane fragmenty zamieniają się miejscami. Zabawa kończy się w momencie poprawnego ułożenia układanki. Obraz musi być identyczny ze wzorcem, który przez cały całą zabawę wyświetlany jest po prawej stronie. Ponad układanką znajdują się trzy przyciski:

  • zagraj od nowa - Twój czas nie zostanie zapisany w rankingu, układanka będzie ponownie rozrzucona,
  • zakończ - powrócisz do menu wyboru obrazka, nie odnotujemy Twojego wyniku, ponieważ układanka on line nie została dokończona,
  • pomoc - instrukcja układania,

Jeśli ułożysz poprawnie wszystkie fragmenty czekaj, a automat sam zakończy zliczanie czasu i pokaże Ci Twój wynik. Na ekranie pojawi się komunikat, a rezultat zostanie umieszczony w rankingu. Kilka najlepszych czasów tzn. czasów najkrótszych jest pokazywanych przy każdym zdjęciu (możesz je zobaczyć, gdy przeglądasz fotografie, dokonując wyboru układanki on line).

Życzymy powodzenia.Inne informacje:
Puzzle on line - instrukcja
Puzle dla dorosłych
Puzzle trapez
Układanki - ciekawostki
Tapety motoryzacja
Gry dla dorosłych